Archiwum aktualności
06 Marca 2018
Uroczystości 78. rocznicy zbrodni katyńskiej w Łodzi

W poniedziałek, 5 marca 2018 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łodzi (Teofilów) odbyły się uroczystości rocznicowe 78. rocznicy zbrodni katyńskiej. Organizatorami byli: łódzkie Stowarzyszenie „Rodzina Policyjna 1939r.” i Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi oraz parafia Miłosierdzia Bożego.

06 Marca 2018
Otwarcie wystawy "umierali nie tylko sobie..."

5 marca 2018 roku w Pałacu na Wyspie w Muzeum Łazienki Królewskie, w 78. rocznicę podpisania tajnej decyzji o „likwidacji” jeńców wojennych przetrzymywanych w obozach specjalnych oraz w więzieniach Zachodniej Ukrainy i Białorusi, odbyło się otwarcie wystawy „umierali nie tylko sobie…”. Ekspozycja otwarta w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości przypomina, jaki los spotkał tych, którzy walczyli o naszą wolność.

03 Marca 2018
Finał II etapu konkursu plastycznego "Wierni przysiędze"

Uczniowie klas mundurowych – finaliści konkursu projektu na mural o Żołnierzach Wyklętych-Niezłomnych "Wierni przysiędze" – byli przez dwa dni gośćmi Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej. W Konkursie uczestniczyli uczniowie ze szkół objętych pilotażowym programem Ministerstwa Obrony Narodowej.

01 Marca 2018
Warsztaty dla uczniów klas mundurowych

W środę, 28 lutego 2018 r. Instytut Pamięci Narodowej Odział w Warszawie, Muzeum Katyńskie, Oddział martyrologiczny Muzeum Wojska Polskiego wraz z Komendą Główną Policji zorganizowały warsztaty dla uczniów policyjnych klas mundurowych z Warszawy i Mazowsza – uczestników konkursu „Policjanci w Służbie historii”.

26 Lutego 2018
Premiera ekranizacji spektaklu „Wywózki, łagry, Katyń”

Spektakl grany na deskach Teatru Oratorium oraz w murach Muzeum Katyńskiego został zekranizowany dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym pracowników Oddziału i Instytutu Pamięci Narodowej. 23 lutego w kinie „Luna” odbyła się premiera produkcji IPN zatytułowana „Nie pamiętam”.

10
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi