Archiwum aktualności
30 Sierpnia 2020
"Historia żołnierza polskiego – Bitwa Warszawska”: żołnierze w Muzeum Katyńskim

27 sierpnia 2020 r. w Muzeum Katyńskim odbył się pierwszy etap konkursu pn. „Historia żołnierza polskiego”.

27 Sierpnia 2020
Pamięć dla przyszłości – konkurs historyczny dla młodzieży
W 80. rocznicę zbrodni katyńskiej Stowarzyszenie Parafiada organizuje konkurs dla młodzieży.
25 Sierpnia 2020
Konferencja w Gdyni

W dniach 20-21 sierpnia 2020 roku w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni odbyła się Konferencja „Wojna i morze - od średniowiecza po współczesność”.

18 Sierpnia 2020
Grafiki Hanny Haskiej: wystawa na Ursynowie

W imieniu autorki, zapraszamy do obejrzenia wystawy „Pamiętamy Powstanie Warszawskie” w Galerii Wieża przy kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.

01 Sierpnia 2020
Cytadela Warszawska w dniu wybuchu powstania warszawskiego

Zajmowana w czasie okupacji przez wojska niemieckie Cytadela Warszawska, 1 sierpnia 1944 r., była bezskutecznie atakowana przez żołnierzy żoliborskiego Zgrupowania Armii Krajowej „Żaglowiec” dowodzonego przez ppor. Stefana Szubę ps. „Leszcz”.

1
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi