Misja Muzeum Katyńskiego
Misja muzeum określona jest przez zapisy w oficjalnym dokumencie jakim jest statut Muzeum WP - macierzystej instytucji “Muzeum Katyńskiego”. Celem Muzeum jest zachowanie gromadzonych zabytków kultury narodowej, związanych z dziejami oręża polskiego, należyte ich utrzymanie oraz udostępnienie do celów naukowych, dydaktycznych i wychowawczych, tak aby służyły nauce oraz popularyzacji wiedzy o polskiej historii wojskowej.
więcej...
Historia Muzeum Katyńskiego
Muzeum Katyńskie to pierwsza w świecie placówka martyrologiczno – muzealno – badawcza dokumentująca zbrodnię katyńską, popełnioną na 22 tysiącach jeńców i więźniów przetrzymywanych w latach 1939 – 1940 w sowieckich obozach i więzieniach. Stanowi także, jak się wydaje, jedyną ekspozycję o charakterze militaris – w skali globalnej, będącą – swoistym DOWODEM ZBRODNI i upamiętniającą martyrologię oficerów rodzimej armii.
więcej...
Budowa Muzeum
Obecnie trwają prace nad przeniesieniem Muzeum Katyńskiego do nowej siedziby na terenie Cytadeli Warszawskiej. Projekt adaptacji budowli dla muzeum został wybrany - 8 kwietnia 2010 r., kiedy to ogłoszone zostały wyniki konkursu na programowo-przestrzenną koncepcję Muzeum Katyńskiego, które ma powstać w budowli i otoczeniu kaponiery w Cytadeli Warszawskiej – dawnej rosyjskiej twierdzy wzniesionej po powstaniu listopadowym w 1830 r. Na konkurs wpłynęły 22 prace. Jury pod przewodnictwem Konrada Kuczy-Kuczyńskiego za najlepszą uznało propozycję stworzoną wspólnie przez zespół pracowni „Maksa Sp. z o.o.”. Muzeum Katyńskie stanowić będzie część narracji związanej z główną siedzibą Muzeum Wojska Polskiego w Cytadeli.
więcej...
Ekspozycje Muzeum
INFORMAJCE O EKSPOZYCJACH:

  • Wystawa czasowa pt. „Pamięć nie dała się zgładzić…” w Muzeum Wojska Polskiego


Zbiory
Zapraszamy do zapoznania się ze zbiorami posiadanymi przez Muzeum Katyńske.


Jak korzystać z serwisu?
Ekspozycje Muzeum Katyńskiego
Sekcja „Ekspozycje Muzeum” zawiera najważniejsze informacje na temat aktualnie prezentowanych wystaw lokalnych oraz terenowych, tj. nazwa wystawy, miejsce ekspozycji, godziny otwarcia i okres w jakim jest ona dostępna dla zwiedzających.
Historia Muzeum Katyńskiego
Dział dotyczący historii Muzeum Katyńskiego zawiera zarówno informacje na temat etapów powstawania Muzeum po dzień dzisiejszy, jak również plany jego dalszego rozwoju, budowy nowej siedziby oraz planowanych wystaw i aktywności. Zapraszamy także do zapoznania się z misją Muzeum i obranymi celami społeczno - edukacyjnymi.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi