26 Lutego 2018
Premiera ekranizacji spektaklu „Wywózki, łagry, Katyń”

Spektakl grany na deskach Teatru Oratorium oraz w murach Muzeum Katyńskiego został zekranizowany dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym pracowników Oddziału i Instytutu Pamięci Narodowej. 23 lutego w kinie „Luna” odbyła się premiera produkcji IPN zatytułowana „Nie pamiętam”.

Adaptacja sztuki opowiada o zbrodni katyńskiej, o Ofiarach i katach, o przeżyciach obywateli II RP deportowanych i zesłanych do Gułagu. Jak powiedział reżyser Jarosław Witaszczyk: jest próbą „utrwalenia tego, co ulotne, zatrzymania w czasie uczuć i emocji”. Scenariusz dotyka głębi tego, co przeżyte. Grająca rolę główną p. Danuta Nagórna, świadek tamtych wydarzeń, grą aktorską nasyconą prawdziwymi emocjami, wprowadza oglądających w „inny świat”. Humanistyczne przesłanie ekranizacji jest ponadczasowe, pełniąc rolę edukacyjną przywraca Ofiarom należne miejsce w zbiorowej pamięci.

fot. Marcin Łada

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi