01 Marca 2018
Warsztaty dla uczniów klas mundurowych

W środę, 28 lutego 2018 r. Instytut Pamięci Narodowej Odział w Warszawie, Muzeum Katyńskie, Oddział martyrologiczny Muzeum Wojska Polskiego wraz z Komendą Główną Policji zorganizowały warsztaty dla uczniów policyjnych klas mundurowych z Warszawy i Mazowsza – uczestników konkursu „Policjanci w Służbie historii”.

Konkurs jest adresowany do uczniów policyjnych klas mundurowych w ramach współpracy Instytutu Pamięci Narodowej z Komendą Główną Policji. Jego celem jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczpospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę Państwa Polskiego. W ramach zadań konkursowych uczniowie odkrywają miejsca pamięci związane z historią policji, sylwetki policjantów, których postawa może być wzorem służby Polsce i Polakom oraz przekazują zdobytą wiedzę innym. W trakcie spotkania uczniowie szkół mundurowych wraz z opiekunami uczestniczyli w warsztatach filmoznawczych dotyczących podstaw pracy z kamerą i montażu wideo, prowadzonych przez Michała Kołdrasa z firmy Kinoamatorskie.pl. Natomiast podczas zajęć prowadzonych przez Ewę Dyngosz z warszawskiego oddziału IPN dowiedzieli się w jaki sposób pozyskiwać relacje od świadków historii. Młodzież wzięła także udział w spotkaniu informacyjnym prowadzonym przez Annę Wesołowską, przedstawiciela Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. Oprócz tego uczniowie wysłuchali wykładów dr Anny Marii Adamus z Oddziału IPN w Warszawie i podinspektora Zbigniewa Bartosiaka, naczelnika Wydziału ds. Ceremoniału Policyjnego z Komendy Głównej Policji na temat konkursu „Policjanci w służbie historii”. Na zakończenie uczestnicy szkolenia zostali oprowadzeni po Muzeum Katyńskim, Oddziale martyrologicznym Muzeum Wojska Polskiego przez kierownik dr Ewę Kowalską.

Organizatorzy projektu zachęcają do kontaktu na każdym etapie konkursu:

  • dr Anna Maria Adamus, Instytut Pamięci Narodowej (22 860 70 51; annamaria.adamus@ipn.gov.pl)
  • podinsp. Zbigniew Bartosiak, Komenda Główna Policji (22 60 129 31; zbigniew.bartosiak@policja.gov.pl)

Zapraszamy do odwiedzenia strony dedykowanej konkursowi: policjanciwhistorii.ipn.gov.pl

źródło

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi