Archiwum aktualności
19 Kwietnia 2015
Upamiętnienie ofiar zbrodni katyńskiej w Zamościu
12. kwietnia br. miały miejsce obchody upamiętniające ofiary zbrodni katyńskiej w Zamościu (z okazji 75. rocznicy mordu). Głównym celem podniosłej uroczystości było, poza upamiętnieniem tragicznych losów ludzi, którzy znaleźli się w obozach w Starobielsku, Ostaszkowie, Kozielsku, etc.  – było przypomnienie, czy też raczej przekazanie wiedzy o zbrodni katyńskiej - młodzieży.
19 Kwietnia 2015
Konferencja naukowa w Toruniu
14 kwietnia br. odbyła się w Toruniu konferencja naukowa pt. „Charków- Katyń-Twer-Bykownia” - w 75. rocznicę zbrodni katyńskiej. Nadzór naukowy nad konferencją sprawowali - prof.Andrzej Kola i Jan Sziling (pomysłodawcy przedsięwzięcia). 
19 Kwietnia 2015
Uroczystości 75. rocznicy zbrodni katyńskiej w Katowicach
Katyńskim Marszem Pamięci Służb Mundurowych Województwa Śląskiego oraz spotkaniem przy Grobie Policjanta Polskiego uczczono w Katowicach pamięć ofiar zbrodni katyńskiej. Uczestnicy obchodów spotkali się 15 kwietnia 2015 r. przy Pomniku Ofiar Zbrodni Katyńskiej na placu Andrzeja, gdzie odbyła się modlitwa za zamordowanych, poległych i zaginionych oficerów Wojska Polskiego II RP
16 Kwietnia 2015
Uroczystości rocznicy katyńskiej w Rozprzy
Dn. 10 IV w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy (powiat Piotrków Trybunalski) uczczono 75 –tą rocznicę zbrodni katyńskiej. Zostało zorganizowane pod kierownictwem dyrektora gimnazjum p. Bernarda Matyszewskiego uroczyste spotkanie z udziałem grona pedagogicznego i uczniów szkoły, wójta gminy p. Janusza Jędrzejczyka, radnych, przedstawicieli duchowieństwa i społeczności lokalnej.
16 Kwietnia 2015
Uroczystości rocznicy katyńskiej w Moszczenicy (powiat Piotrków Trybunalski)
13 IV w Moszczenicy (pow. Piotrków Trybunalski) odbyły się uroczystości 75 rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Uroczystości rozpoczęły się o 10.00 modlitwą z pomordowanych na Wschodzie oraz Apelem Poległych i uroczystym złożeniem kwiatów i zniczy pod Tablicą Katyńską i obeliskiem znajdującym się na terenie szkolnym.
9
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi