19 Kwietnia 2015
Konferencja naukowa w Toruniu
14 kwietnia br. odbyła się w Toruniu konferencja naukowa pt. „Charków- Katyń-Twer-Bykownia” - w 75. rocznicę zbrodni katyńskiej. Nadzór naukowy nad konferencją sprawowali - prof.Andrzej Kola i Jan Sziling (pomysłodawcy przedsięwzięcia). 
Spotkaniu towarzyszyła wystawa (pod kuratelą dr hab. Sylwii Grochowiny i dr Dominiki Siemińskiej), na której prezentowano eksponaty odnalezione w lasach Bykowni (Kijów) w trakcie prac ekspedycji archeologiczno-ekshumacyjnych organizowanych przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Wystawa będzie dostępna nieodpłatnie dla zwiedzających w okresie od 14. do 30. kwietnia br. W konferencji czynnie uczestniczył Sławomir Frątczak kierownik-kustosz Muzeum Katyńskiego. 
Poniżej prezentujemy liatę występujących oraz tematów wystąpień wygłoszonych w trakcie spotkania:
Prof. dr hab. Andrzej Kola (Toruń) – Archeologia „cmentarza katyńskiego” w Kijowie-Bykowni;
Dr Dominika Siemińska (Toruń) – Relikwie katyńskie polskich ofiar na cmentarzu NKWD w Kijowie-Bykowni;
Andrij Amons (Kijów) – Pochówki katyńskie na terytorium obwodów specjalnych NKWD ZSRR - charkowskiego i kijowskiego (Катынские захоронения на территориях Харьковского и Киевского спецучастков НКВД СССР);
Prof. dr hab. Marian Głosek (Łódź) – Kilka uwag uczestnika badań o wizytach rządowych na cmentarzu polskich oficerów w Lesie Katyńskim;
Sławomir Z. Frątczak (Warszawa) – Muzeum Katyńskie – Oddział Muzeum Wojska Polskiego. Nowe muzeum – Nowa wystawa – Pomnik.
Krystyna Piórkowska (Nowy Jork) – Anglojęzycznie świadkowie Katynia - kim byli i ich walka z kłamstwem katyńskim;
Prof. dr hab. Maria Magdalena Blombergowa (Łódź) – O tych, którzy są sumieniem Rosji.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi