16 Kwietnia 2015
Uroczystości rocznicy katyńskiej w Rozprzy
Dn. 10 IV w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy (powiat Piotrków Trybunalski) uczczono 75 –tą rocznicę zbrodni katyńskiej. Zostało zorganizowane pod kierownictwem dyrektora gimnazjum p. Bernarda Matyszewskiego uroczyste spotkanie z udziałem grona pedagogicznego i uczniów szkoły, wójta gminy p. Janusza Jędrzejczyka, radnych, przedstawicieli duchowieństwa i społeczności lokalnej.
W jego trakcie prelekcję o zbrodni katyńskiej wygłosił przedstawiciel Muzeum Wojska Polskiego oddziału Muzeum Katyńskiego dr Tomasz Szczepański. Następnie zebrani udali się pod znajdujący się na terenie szkolnym obelisk oraz Katyński Dąb Pamięci ku czci st. przodownika (pośmiertnie awansowanego na stopień aspiranta) Policji Państwowej Jana Kardasa (1898-1940), zamordowanego przez NKWD w Twerze w 1940. Tam odbył się uroczysty apel, w trakcie którego złożono kwiaty i zapalono znicze przy obelisku.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi