Archiwum aktualności
11 Czerwca 2015
Wizyta pracowników MHP
10 czerwca br. budowę przyszłej siedziby Muzeum Katyńskiego w Cytadeli Warszawskiej odwiedziła grupa pracowników Muzeum Historii Polski. Gości oprowadził kierownik-kustosz placówki Sławomir Z. Frątczak. Obecni z nieskrywanym zainteresowaniem zapoznali się z rezultatami końcowych prac budowlano-konserwatorskich dotyczących - zarówno gmachu zabytkowej kaponiery (miejsca przyszłej wystawy stałej oraz siedziby biura Muzeum), jak i też terenu, przypomnijmy o powierzchni ponad 2,5 ha, dla prezentacji tzw. „instalacji zewnętrznych”.
11 Czerwca 2015
Dotarł nowy element ekspozycji
11.  czerwca  br.  został  przetransportowany na „Plac Apelowy”, przed wejściem do kaponiery (nowej siedziby Muzeum Katyńskiego w Cytadeli Warszawskiej), krzyż stanowiący część realizacji projektów tzw. instalacji zewnętrznych i docelowo zostanie ustawiony tuż przed laskiem z grabów. Drewniany krzyż stanie z prawej strony altare portatile (ołtarza polowego) na wprost tzw. „PRZEJŚCIA”.
01 Czerwca 2015
Nieletni w obozach specjalnych i więzieniach NKWD (1939 – 1940)
Katyń, symbol ludobójstwa, mordu NKWD dokonanego na polskich oficerach i policjantach, których szeregi złożone były w 50% z rezerwistów pochodzących z różnych kręgów inteligencji polskiej. Do niewoli sowieckiej wraz z ojcami nierzadko dostawali się ich nieletni synowie. Podobnie jak dorośli, młodzi ochotnicy batalionów Obrony Narodowej, chcieli pomóc w obronie Ojczyzny.
31 Maja 2015
Film ze biorów Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego
Przypomnijmy, iż w październiku 2012 r. Dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, dr Paweł Skibiński i Dyrektor Archiwum Archidiecezjalnego Warszawskiego ks. Piotr Staniewicz przekazali do zbiorów Muzeum Katyńskiego - dwa odpisy wyroków sądów wojskowych ZSRR na obywatelach polskich - kpt. Stefanie Mańkowskim (ur. w 1899 r.), kpt. Henryku Cieślikowskim (ur. w 1900 r.) oraz na por. Franciszku Stanicu (ur. w 1902 r.), a także kopię filmu dokumentalnego produkcji niemieckiej, przedstawiającego ekshumację oraz rozpoznawanie ciał osób zamordowanych w Katyniu. 
23 Maja 2015
Wizyta przedstawicieli FRK w nowej siedzibie Muzeum Katyńskiego
22 maja br. odwiedzili plac budowy nowej siedziby Muzeum Katyńskiego w Cytadeli Warszawskie członkowie władz naczelnych Federacji Rodzin Katyńskich z Panią Prezes Zarządu na czele – dr Izabellą Sariusz – Skąpską.

6
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi