Archiwum aktualności
27 Kwietnia 2016
Uroczystość posadzenia Dębu Katyńskiego w Opocznie
25 kwietnia w Opocznie (woj. łódzkie) odbyła się uroczystość posadzenia Dębu Katyńskiego urodzonemu w tym mieście kpt sł. zdr. (pośmiertnie awansowanemu do stopnia mjr) Antoniemu Ignacemu Gmerkowi (1901-1940). Był on absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Warszawskiego (1930). W 1939 służył jako naczelny lekarz 3 pp KOP, a po 17 IX 1939 dostał się do niewoli sowieckiej. 
21 Kwietnia 2016
Pokaz filmu „Katyń” Andrzeja Wajdy
Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu „Katyń” Andrzeja Wajdy już w najbliższą środę – 27 kwietnia o godzinie 17.00 w Muzeum Katyńskim. Będzie to także okazja do rozmowy z reżyserem, który będzie naszym specjalnym gościem tego wieczoru. Zaraz po emisji filmu rozpoczniemy dyskusję odnośnie Zbrodni Katyńskiej – bedzie czas na zadawanie pytań oraz refleksje osobiste dotyczące historii. Serdecznie zapraszamy!
19 Kwietnia 2016
Uroczystości Katyńskie w Nowym Dworze Mazowieckim
17 kwietnia 2016 r. dr Tomasz Szczepański – kustosz Muzeum Katyńskiego uczestniczył w Nowym Dworze Mazowieckim w uroczystościach Katyńskich.  Organizatorami uroczystości w 76 rocznicę zbrodni Katyńskiej były  władze samorządowe Nowego Dworu Mazowieckiego, Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej i 2 Mazowiecki pułk saperów. W uroczystości brał udział I wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski.
18 Kwietnia 2016
Powiatowy Konkurs dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pt. „Katyń – Golgota Wschodu”, 8 kwiecień 2016
„(…)I tylko pamięć została
Po tej katyńskiej nocy...
Pamięć nie dała się zgładzić,
Nie chciała ulec przemocy.
I woła sprawiedliwość,
I prawdę po świecie niesie...
Prawdę o jeńców tysiącach Zgładzonych w katyńskim lesie.” (fragm. wiersza Feliksa Konarskiego „Katyń”)
15 Kwietnia 2016
Uroczystość wręczenia medali „Pro Patria”
Decyzją Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, na wniosek Ministra Spraw Zagranicznych, 12 osób, które złożyły skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w związku z nierzetelnością działania władz rosyjskich w wyjaśnianiu okoliczności Zbrodni Katyńskiej zostało odznaczonych Medalem "Pro Patria". Odznaczone dzisiaj osoby są najbliższymi krewnymi dwunastu ofiar Zbrodni Katyńskiej.
9
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi