Archiwum aktualności
15 Kwietnia 2016
Wystawa "Żydzi w Wojsku Polskim"
20 kwietnia w Muzeum Katyńskim - Oddziale Muzeum Wojska Polskiego zostanie udostępniona dla zwiedzających wystawa pt. "Żydzi w Wojsku Polskim". Organizatorem wystawy jest Komitet HADAR, a współorganizatorami są Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Katyńskie oraz Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce.
15 Kwietnia 2016
Uroczystość Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w MK
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej obchodzony jest w rocznicę opublikowania przez Niemców w 1943 r. informacji o odkryciu w Rosji masowych mogił oficerów Wojska Polskiego. Bezprawnie więzieni polscy żołnierze i policjanci, niezależnie od narodowości i religii, zapłacili za służbę Polsce najwyższą cenę. Ich Rodziny zostały skazane na walkę o przetrwanie na dalekiej Syberii i w stepach Kazachstanu. 
15 Kwietnia 2016
Delegacja Muzeum Katyńskiego w Katyniu i Smoleńsku
10 IV br. pracownicy Muzeum Katyńskiego w ramach wyjazdu organizowanego przez ROPWiM na czele z sen. Anną Marią Anders udali się do Katynia i Smoleńska. W trakcie wyjazdu delegacja wzięła udział w uroczystościach na Cmentarzu w Katyniu, a także w Smoleńsku na miejscu upamiętniającym katastrofę z 2010.Pracownicy odwiedzili także znajdujące się przy cmentarzu katyńskim Muzeum, przekazując kilka publikacji dotyczących problematyki katyńskiej.
08 Kwietnia 2016
Wystawa stała Muzeum Katyńskiego w drugim etapie konkursu Wydarzenie Historyczne Roku 2015
Jest nam niezmiernie miło poinformować iż wystawa stała Muzeum Katyńskiego zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu Wydarzenie Historyczne Roku 2015 organizowanego przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl. W drugim etapie głosować mogą wszyscy i to internauci zadecydują o ostatecznych wynikach. Na Państwa głosy czekamy do 8 maja (niedzieli) – włącznie. 
08 Kwietnia 2016
Uroczyste obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
13 kwietnia b.r. o godz. 11.00, na Placu Apelowym Muzeum Katyńskiego odbędzie się msza polowa zorganizowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej przy współudziale pozostałych służb mundurowych. Kolejnym punktem obchodów Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej będzie uroczysty Apel Poległych. Będzie miał on miejsce na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego o godz. 13.00.
10
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi