Archiwum aktualności
22 Marca 2016
Ekspozycja Muzeum Katyńskiego podczas Świąt Wielkanocnych
Uprzejmie informujemy, iż Muzeum Katyńskie w dniach 25-29 marca 2016 r. będzie zamknięte. Zwiedzających zapraszamy od 30 marca. Przypominamy, że jesteśmy czynni od środy do niedzieli w godzinach 10.00 - 16.00 (w środę 10.00 - 17.00).
21 Marca 2016
„Pamiętajmy razem” - Muzeum Katyńskie domem pamięci i edukacji
18 marca 2016 r w Muzeum Katyńskim - oddziale Muzeum Wojska Polskiego odbyło się spotkanie pokoleń poświęcone pamięci zamordowanych przez NKWD wiosną 1940 r. policjantów Policji Państwowej i oficerów Wojska Polskiego.
17 Marca 2016
Tajemnicza odznaka Podolskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
Wśród osób odwiedzających nasze muzeum duże zainteresowanie wzbudza niewielka odznaka z napisem PTTK Podole, pochodząca z dołów śmierci w Bykowni. Szczególnie zwraca ona uwagę członków Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.  
01 Marca 2016
O Katyniu w niemieckich obozach jenieckich
Odkrycie dołów śmierci w Katyniu przez Niemców w 1943 r. odbiło się szerokim echem w niemieckich obozach jenieckich. Żołnierze września poszukiwali na publikowanych spisach nazwisk zaginionych kolegów. Niestety często je znajdowali, o czym świadczy korespondencja przekazana niedawno do zbiorów Muzeum Katyńskiego.
19 Lutego 2016
Kartka pocztowa i zdjęcia post. PP Jana Buraka trafiły do zbiorów Muzeum Katyńskiego
Jednymi z najcenniejszych relikwii, które są przechowywane w Muzeum Katyńskim, są karty pocztowe i listy wysyłane z obozów, gdzie byli przetrzymywani Polacy mający być zamordowani w zbrodni katyńskiej. Przedstawiają one bowiem odczucia osadzonych, tęskniących za swoimi bliskimi. Bliskimi, których już nigdy nie było im dane zobaczyć.
12
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi