21 Kwietnia 2016
Pokaz filmu „Katyń” Andrzeja Wajdy
Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu „Katyń” Andrzeja Wajdy już w najbliższą środę – 27 kwietnia o godzinie 17.00 w Muzeum Katyńskim. Będzie to także okazja do rozmowy z reżyserem, który będzie naszym specjalnym gościem tego wieczoru. Zaraz po emisji filmu rozpoczniemy dyskusję odnośnie Zbrodni Katyńskiej – bedzie czas na zadawanie pytań oraz refleksje osobiste dotyczące historii. Serdecznie zapraszamy!
KATYŃ (2007)

We wrześniu 1939 Niemcy napadli na Polskę wywołując II Wojnę Światową. Kilkanaście dni później do Polski wkracza Armia Radziecka. Nieprzygotowani do walki na dwóch frontach Polacy ponoszą klęskę. Wśród jeńców wywiezionych w głąb Rosji, znalazło się kilkanaście tysięcy oficerów, a także elita polskiej inteligencji. Ich rodziny z utęsknieniem czekały na powrót bliskich, który jednak nigdy nie nastąpił. Reżyseria: Andrzej Wajda

Scenariusz: Andrzej Wajda, Władysław Pasikowski, Przemysław Nowakowski Zdjęcia: Paweł Edelman, Marek Rajca

Obsada: Jan Englert, Andrzej Chyra, Danuta Stenka, Maja Ostaszewska (źródło. Akson Studio)

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację: email: muzeumkatynskie@muzeumkatynskie.pl
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi