27 Kwietnia 2016
Uroczystość posadzenia Dębu Katyńskiego w Opocznie
25 kwietnia w Opocznie (woj. łódzkie) odbyła się uroczystość posadzenia Dębu Katyńskiego urodzonemu w tym mieście kpt sł. zdr. (pośmiertnie awansowanemu do stopnia mjr) Antoniemu Ignacemu Gmerkowi (1901-1940). Był on absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Warszawskiego (1930). W 1939 służył jako naczelny lekarz 3 pp KOP, a po 17 IX 1939 dostał się do niewoli sowieckiej. 
Więzień Starobielska, zamordowany w Charkowie.

Uroczystość pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, odbyła się na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego. Sam dąb został posadzony na skwerze przed szkołą. W uroczystości wzięli udział m.in. : Robert Telus poseł na Sejm RP,  Małgorzata Mróz - Duda dyrektor ZSO,  Adam Grabowski Dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie, Andrzej Mikołajczyk (przedstawiciel Rodziny Katyńskiej) przedstawiciele IPN (oddział w Łodzi), przedstawiciele organizacji kombatanckich, duchowieństwa, nauczyciele i uczniowie ZSO im. S. Żeromskiego.

Następnie odbył wykład kustosza Muzeum Katyńskiego dr Tomasza Szczepańskiego o zbrodni katyńskiej dla społeczności szkolnej oraz okolicznościowy występ artystyczny młodzieży.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi