Archiwum aktualności
10 Kwietnia 2020
Dzienniczek z Ostaszkowa

W pierwszych dniach kwietnia 1940 r. ruszyły transporty jeńców z obozów specjalnych i więzień do miejsc kaźni. W zbiorowych mogiłach zachowały się świadectwa ich ostatniej drogi.

10 Kwietnia 2020
80. rocznica: Polska Zbrojna: jednodniówka

Dostępny jest już okazyjny nr Polski Zbrojnej, poświęcony 80. rocznicy zbrodni katyńskiej.

27 Marca 2020
Unikatowa manierka odnaleziona w Katyniu

Wśród tysięcy artefaktów grobowych pochodzących z miejsc pochówku polskich jeńców i więźniów z Katynia, Charkowa, Miednoje i Bykowni na szczególną uwagę zasługują te przedmioty, na których znajdują się ręcznie wykonane przez nich napisy.

24 Marca 2020
Wyjątkowy dokument w archiwum Muzeum Katyńskiego

Wśród kilkunastu tysięcy dokumentów zebranych w archiwum Muzeum Katyńskiego znajdują się dziesiątki sądowych postanowień o uznaniu ofiar zbrodni katyńskiej za zmarłych. Jedno z nich jest wyjątkowe...

10 Marca 2020
Finał konkursu katyńskiego w Kłodzku

5 marca 2020 w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku odbył się V Finał Konkursu Powiatowego – „Katyń Golgota Wschodu”.

13
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi