10 Marca 2020
Finał konkursu katyńskiego w Kłodzku

5 marca 2020 w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku odbył się V Finał Konkursu Powiatowego – „Katyń Golgota Wschodu”.

W konkursie biorą udział uczniowie z ostatnich klas (VII i VIII) szkół podstawowych oraz szkół średnich wszystkich typów z powiatu kłodzkiego. Patronat nad konkursem sprawują: Dolnośląskie Kuratorium Oświaty, Dolnośląska Rodzina Katyńska, Instytut Pamięci Narodowej – Oddział we Wrocławiu, Muzeum Katyńskie - Oddział Martyrologiczny Muzeum Wojska Polskiego i Starostwo Powiatowe w Kłodzku.
W tym roku do finału doszli przedstawiciele 10 szkół. Oprawę artystyczną wydarzenia zorganizowali uczniowie liceum – gospodarza. W skład jury weszli przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej – Oddziału we Wrocławiu: dr Andrzej Olejniczak i Krzysztof Łagojda oraz dr Tomasz Szczepański z Muzeum Katyńskiego. I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęli: Karolina Gałuszka i Oliwier Kapłon z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Międzylesiu, a I miejsce w kategorii szkół średnich: Oliwia Jantarska i Przemysław Potoczak z I LO im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku.
Zebrani uczestnicy i widzowie mieli okazję, oprócz wysłuchania odpowiedzi finalistów i uwag jury, wspomnień przedstawicieli Dolnośląskiej Rodziny Katyńskiej z jej prezesem p. Teresą Gwarą oraz p. Marii Kalinowskiej – wnuczki zabitego w zbrodni katyńskiej funkcjonariusza Straży Więziennej Marcelego Kulikowskiego.

T. Szczepański

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi