31 Maja 2015
Film ze biorów Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego
Przypomnijmy, iż w październiku 2012 r. Dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, dr Paweł Skibiński i Dyrektor Archiwum Archidiecezjalnego Warszawskiego ks. Piotr Staniewicz przekazali do zbiorów Muzeum Katyńskiego - dwa odpisy wyroków sądów wojskowych ZSRR na obywatelach polskich - kpt. Stefanie Mańkowskim (ur. w 1899 r.), kpt. Henryku Cieślikowskim (ur. w 1900 r.) oraz na por. Franciszku Stanicu (ur. w 1902 r.), a także kopię filmu dokumentalnego produkcji niemieckiej, przedstawiającego ekshumację oraz rozpoznawanie ciał osób zamordowanych w Katyniu. 
Dar ten związany był z „prywatnymi” zbiorami Prymasa Tysiąclecia – kardynała Stefana Wyszyńskiego i zostały znalezione w czasie prac zespołu Archiwum Archidiecezjalnego Warszawskiego i Muzeum Jana Pawła II. Dzięki uprzejmości Pana Pawła Śmietanki – kierownika Zespołu Restauracji Taśmy Filmowej – Filmoteki Narodowej – wzmiankowany materiał filmowy (w promocyjnej cenie) został zakonserwowany oraz zapisany na nośniku cyfrowym i stanowi niezwykle cenne uzupełnienie zbiorów Muzeum Katyńskiego.

Film ze zbiorów Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego >> 
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi