25 Sierpnia 2020
Konferencja w Gdyni

W dniach 20-21 sierpnia 2020 roku w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni odbyła się Konferencja „Wojna i morze - od średniowiecza po współczesność”.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Jan Józef Kasprzyk - Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, natomiast patronat naukowy objęły Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte, Centralna Biblioteka Wojskowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Uniwersytet Morski w Gdyni.

Konferencja, podzielona na trzy panele dyskusyjne, dotykała zagadnień związanych z morzem, począwszy od średniowiecza aż po czasy współczesne. Znaczna część wystąpień, prezentacji oraz dyskusji skupiona była wokół udziału polskich marynarzy w odzyskaniu i obronie niepodległości Rzeczypospolitej w latach 1918-1921.

Muzeum Katyńskie – Oddział Martyrologiczny Muzeum Wojska Polskiego było reprezentowane przez dr. Bartłomieja Bydonia, który przybliżył sylwetkę oraz dokonania płk dypl. Kazimierza Burczaka oraz Kacpra Ciesielskiego – omawiającego artefakty grobowe pochodzące z miejsc ekshumacji w Katyniu i Charkowie, odnoszące się bezpośrednio do marynarzy – ofiar zbrodni katyńskiej. Wystąpieniom pracowników Muzeum Katyńskiego towarzyszyła okolicznościowa wystawa zbiorów fotograficznych oraz artefaktów grobowych.

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi