27 Sierpnia 2020
Pamięć dla przyszłości – konkurs historyczny dla młodzieży
W 80. rocznicę zbrodni katyńskiej Stowarzyszenie Parafiada organizuje konkurs dla młodzieży.

„Pamięć dla przyszłości” to tytuł ogólnopolskiej Konferencji Młodych Historyków (13-18 lat), w której będą uczestniczyć laureaci konkursu historycznego dla młodzieży na referat lub prezentację multimedialną podejmujące problematykę katyńską. Uczniowie będą mogli pisać pracę konkursową w jednej z 5 kategorii tematycznych:

  • I. Śledztwo historyczne na przykładzie wybranego Bohatera Katyńskiego;
  • II. Dokument i fabuła – film w służbie popularyzacji wiedzy o Zbrodni Katyńskiej;
  • III. Dęby Pamięci – jak czcimy upamiętnionych Bohaterów w mojej małej ojczyźnie;
  • IV. Wartości a przemoc w rzeczywistości obozów specjalnych;
  • V. Zbrodnia Katyńska w propagandzie.

Konkurs i konferencja przyczynią się do popularyzacji wiedzy na temat Zbrodni Katyńskiej i jej Ofiar poprzez poznawanie historii Zbrodni, kontekstów i interpretacji, życia konkretnych osób zamordowanych na Wschodzie w 1940 r. , rozwijanie fascynacji historią Polski XX wieku. Pozwolą młodzieży pasjonującej się historią pochwalić się umiejętnością pisania referatów/prezentacji oraz konstruowania wypowiedzi publicznych.

Niech będą też pretekstem dla nauczycieli historii, wiedzy o społeczeństwie i wychowawców do poszerzania zakresu wiedzy dotyczącej Zbrodni Katyńskiej i jej Ofiar wynikającego z podstawy programowej w edukacji szkolnej.

Prace konkursowe oceniać będzie jury złożone z uznanych ekspertów – historyków, a autorzy najlepszych referatów lub prezentacji multimedialnych będą mieli okazję uczestniczyć w Konferencji , przedstawiając publicznie swoje przemyślenia. Najlepsze prace zostaną również opublikowane zarówno w folderze pokonferencyjnym jak i w formie elektronicznej. Laureaci otrzymają również atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza w Warszawie.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin dostępne są na stronie katyn-pamietam.pl.

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi