30 Sierpnia 2020
"Historia żołnierza polskiego – Bitwa Warszawska”: żołnierze w Muzeum Katyńskim

27 sierpnia 2020 r. w Muzeum Katyńskim odbył się pierwszy etap konkursu pn. „Historia żołnierza polskiego”.

Żołnierze odwiedzali nasz oddział jako Punkt Kontaktowy nr 1: kilka grup mundurowych otrzymało koperty z pytaniami, dotyczącymi Bitwy Warszawskiej 1920 r. i naszego muzeum oraz zwiedziło ekspozycję. Było nam bardzo miło uczestniczyć w tej wspaniałej akcji.

Historyczny turniej organizuje Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa przy współudziale Dowództwa Garnizonu Warszawa. Celem organizowania tego typu współzawodnictwa jest zarówno rozwijanie zainteresowań historycznych wśród żołnierzy jak też kształtowanie w nich wartości i postaw patriotycznych i obywatelskich. Nie bez znaczenia jest fakt, iż tematem turnieju jest wiedza na temat decydującej bitwy wojny polsko-bolszewickiej – w tym roku obchodzimy bowiem 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej.
Z założenia uczestnikami konkursu są wyłącznie żołnierze korpusu szeregowych. Poszczególne dowództwa wyłaniają cztero osobowe drużyny, które na koniec sierpnia wezmą udział w konkursie na szczeblu Wojska Polskiego, który będzie miał formę drużynowej gry terenowej prowadzonej na terenie Warszawy. – czytamy na stronie Dowództwa Garnizonu Warszawa.

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi