21 Września 2017
Konferencja: Bohaterowie i ciche Bohaterki, rzecz o Ofiarach Katynia i losach ich Rodzin oraz uroczystość wręczenia odznak pamiątkowych Muzeum Wojska Polskiego

18 września 2017 roku w sali konferencyjnej Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych odbyła się konferencja zorganizowana przez Muzeum Katyńskie, Oddział Martyrologiczny Muzeum Wojska Polskiego we współdziałaniu z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

21 Września 2017
Obchody 78. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę w Muzeum Katyńskim

W niedzielę 17 września br. w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę i w Dniu Pamięci Ofiar Agresji Sowieckiej na Placu Apelowym Muzeum Katyńskiego odprawiona została Msza święta w intencji ofiar II wojny światowej.

17 Września 2017
Otwarcie Muzeum św. Grzegorza Peradze
10 września w Bakurciche przedstawiciele Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Katyńskiego wzięli udział w uroczystym otwarciu Muzeum św. Grzegorza Peradze oraz odsłonięciu dwóch tablic pamiątkowych poświęconych Archimandrycie oraz gruzińskim oficerom kontraktowym Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej. Żołnierze kontraktowi są tematem ściśle związanym z planowanymi dalszymi działaniami prowadzonymi przez Muzeum na terenie Gruzji.
15 Września 2017
Wizyta pracowników Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Katyńskiego w Gruzji
W dniach 7-11 września delegacja pracowników z Dyrektorem Muzeum Wojska Polskiego Adamem Buławą i Kierownik Muzeum Katyńskiego Ewą Kowalską na czele wzięła udział w spotkaniach z przedstawicielami instytucji kultury i nauki działającymi w Tbilisi.
07 Września 2017
„Dzieje Sprawy Katynia”, dar gen. bryg. Piotra Błazeusza

Głównym celem Muzeum Katyńskiego jest pozyskiwanie zbiorów muzealnych i bibliotecznych, które stanowią integralną i ważną rolę w popularyzowaniu historii Zbrodni Katyńskiej. W ostatnim czasie nasza instytucja wzbogaciła się o przekazane przez generała brygady Piotra Błazeusza opracowanie Jerzego Łojka Dzieje Sprawy Katynia. Opracowanie to wydane pod pseudonimem Leopold Jerzewski po raz pierwszy ukazało się w 1980 r. w drugim obiegu wydawniczym, nakładem konspiracyjnego wydawnictwa „Głos”. Przekazany egzemplarz jest przykładem takiego podziemnego wydawnictwa.