15 Września 2017
Wizyta pracowników Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Katyńskiego w Gruzji
W dniach 7-11 września delegacja pracowników z Dyrektorem Muzeum Wojska Polskiego Adamem Buławą i Kierownik Muzeum Katyńskiego Ewą Kowalską na czele wzięła udział w spotkaniach z przedstawicielami instytucji kultury i nauki działającymi w Tbilisi. 
Rozmowy dotyczyły upamiętnienia wspólnej historii narodów Polski i Gruzji, a także planów dotyczących współpracy w nadchodzącym 2018 roku.
Plany współpracy rozwijać się będą na wielu płaszczyznach – zarówno kulturalnej, wydawniczej, jak i edukacyjnej oraz naukowej. Jednym z najważniejszych projektów w nadchodzącym roku będzie organizacja dwóch wystaw – wystawy przedstawiającej historię zbrodni katyńskiej oraz żołnierzy kontraktowych w Gruzińskim Muzeum Narodowym w Tbilisi, a także przygotowanie Sali Pamięci im. Aleksandra Generała Zakariadze, który służył w armii polskiej w okresie międzywojennym. Sala powstanie w miejscu wyjątkowym – budynkach szkolnych Narodowej Akademii Obrony w Gori – a przygotowana zostanie we współpracy z Ambasadą RP w Tbilisi oraz Ministerstwem Obrony Narodowej Polski oraz Gruzji, co potwierdzili przedstawiciele obu stron podczas wspólnego spotkania.
Przy okazji organizowania powyższych wystaw zostaną opracowane i przeprowadzone kwerendy archiwalne dotyczące żołnierzy kontraktowych oraz ofiar zbrodni katyńskiej pochodzenia gruzińskiego. Ze strony polskiej badania przeprowadzą pracownicy Muzeum Katyńskiego i Muzeum Wojska Polskiego, zaś ze strony gruzińskiej przedstawiciele: SOVLAB (Soviet Past Research Laboratory) oraz Polsko Gruzińskiej Komisji Historycznej. Publikacje i artykuły dotyczące opracowanych materiałów – niezwykle cenne dla środowiska historyków - wydane zostaną w Polsce i Gruzji dzięki wsparciu redakcji czasopisma ISTORIANI.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi