21 Września 2017
Obchody 78. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę w Muzeum Katyńskim

W niedzielę 17 września br. w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę i w Dniu Pamięci Ofiar Agresji Sowieckiej na Placu Apelowym Muzeum Katyńskiego odprawiona została Msza święta w intencji ofiar II wojny światowej.

Nabożeństwu przewodniczył Biskup Polowy Wojska Polskiego gen. bryg. Józef Guzdek, zaś modlitwę ekumeniczną poprowadził Ewangelicki Biskup Polowy, ks. płk Mirosław Wola. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, Sekretarz Stanu w MON Michał Dworczyk, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. Jarosław Mika, Wicedyrektor IPN Mateusz Szpytma oraz przedstawiciele Prezydenta RP, Sejmu, Rządu, wszystkich służb mundurowych oraz Rodziny Katyńskie i Policyjne.
Bezpośrednio po nabożeństwie delegacje złożyły kwiaty w Epitafium Katyńskim. Następnie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz spotkał się z Rodzinami Katyńskimi. Po południu pod Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie odbyły się uroczystości, podczas których odczytano Apel Pamięci.
Przed Mszą św. miała miejsce uroczystość wręczenia nagród uczestnikom konkursu historycznego "Żywa lekcja historii. Ocalić od zapomnienia", którego koordynatorem był Adam Kowalski prezes Stowarzyszenia "Rodzina Katyńska Ziemi Mogileńskiej". Nagrody dla laureatów zostały ufundowane przez MON i wręczone przez Dyrektora Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON Sławomira Frątczaka.

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi