Archiwum aktualności
18 Kwietnia 2016
Powiatowy Konkurs dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pt. „Katyń – Golgota Wschodu”, 8 kwiecień 2016
„(…)I tylko pamięć została
Po tej katyńskiej nocy...
Pamięć nie dała się zgładzić,
Nie chciała ulec przemocy.
I woła sprawiedliwość,
I prawdę po świecie niesie...
Prawdę o jeńców tysiącach Zgładzonych w katyńskim lesie.” (fragm. wiersza Feliksa Konarskiego „Katyń”)
15 Kwietnia 2016
Wystawa "Żydzi w Wojsku Polskim"
20 kwietnia w Muzeum Katyńskim - Oddziale Muzeum Wojska Polskiego zostanie udostępniona dla zwiedzających wystawa pt. "Żydzi w Wojsku Polskim". Organizatorem wystawy jest Komitet HADAR, a współorganizatorami są Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Katyńskie oraz Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce.
15 Kwietnia 2016
Uroczystość wręczenia medali „Pro Patria”
Decyzją Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, na wniosek Ministra Spraw Zagranicznych, 12 osób, które złożyły skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w związku z nierzetelnością działania władz rosyjskich w wyjaśnianiu okoliczności Zbrodni Katyńskiej zostało odznaczonych Medalem "Pro Patria". Odznaczone dzisiaj osoby są najbliższymi krewnymi dwunastu ofiar Zbrodni Katyńskiej.
15 Kwietnia 2016
Delegacja Muzeum Katyńskiego w Katyniu i Smoleńsku
10 IV br. pracownicy Muzeum Katyńskiego w ramach wyjazdu organizowanego przez ROPWiM na czele z sen. Anną Marią Anders udali się do Katynia i Smoleńska. W trakcie wyjazdu delegacja wzięła udział w uroczystościach na Cmentarzu w Katyniu, a także w Smoleńsku na miejscu upamiętniającym katastrofę z 2010.Pracownicy odwiedzili także znajdujące się przy cmentarzu katyńskim Muzeum, przekazując kilka publikacji dotyczących problematyki katyńskiej.
15 Kwietnia 2016
Uroczystość Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w MK
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej obchodzony jest w rocznicę opublikowania przez Niemców w 1943 r. informacji o odkryciu w Rosji masowych mogił oficerów Wojska Polskiego. Bezprawnie więzieni polscy żołnierze i policjanci, niezależnie od narodowości i religii, zapłacili za służbę Polsce najwyższą cenę. Ich Rodziny zostały skazane na walkę o przetrwanie na dalekiej Syberii i w stepach Kazachstanu. 
2
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi