Archiwum aktualności
21 Września 2017
Obchody 78. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę w Muzeum Katyńskim

W niedzielę 17 września br. w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę i w Dniu Pamięci Ofiar Agresji Sowieckiej na Placu Apelowym Muzeum Katyńskiego odprawiona została Msza święta w intencji ofiar II wojny światowej.

17 Września 2017
Otwarcie Muzeum św. Grzegorza Peradze
10 września w Bakurciche przedstawiciele Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Katyńskiego wzięli udział w uroczystym otwarciu Muzeum św. Grzegorza Peradze oraz odsłonięciu dwóch tablic pamiątkowych poświęconych Archimandrycie oraz gruzińskim oficerom kontraktowym Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej. Żołnierze kontraktowi są tematem ściśle związanym z planowanymi dalszymi działaniami prowadzonymi przez Muzeum na terenie Gruzji.
15 Września 2017
Wizyta pracowników Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Katyńskiego w Gruzji
W dniach 7-11 września delegacja pracowników z Dyrektorem Muzeum Wojska Polskiego Adamem Buławą i Kierownik Muzeum Katyńskiego Ewą Kowalską na czele wzięła udział w spotkaniach z przedstawicielami instytucji kultury i nauki działającymi w Tbilisi. 
07 Września 2017
„Dzieje Sprawy Katynia”, dar gen. bryg. Piotra Błazeusza

Głównym celem Muzeum Katyńskiego jest pozyskiwanie zbiorów muzealnych i bibliotecznych, które stanowią integralną i ważną rolę w popularyzowaniu historii Zbrodni Katyńskiej. W ostatnim czasie nasza instytucja wzbogaciła się o przekazane przez generała brygady Piotra Błazeusza opracowanie Jerzego Łojka Dzieje Sprawy Katynia. Opracowanie to wydane pod pseudonimem Leopold Jerzewski po raz pierwszy ukazało się w 1980 r. w drugim obiegu wydawniczym, nakładem konspiracyjnego wydawnictwa „Głos”. Przekazany egzemplarz jest przykładem takiego podziemnego wydawnictwa.

2
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi