18 Sierpnia 2020
Grafiki Hanny Haskiej: wystawa na Ursynowie

W imieniu autorki, zapraszamy do obejrzenia wystawy „Pamiętamy Powstanie Warszawskie” w Galerii Wieża przy kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.

01 Sierpnia 2020
Cytadela Warszawska w dniu wybuchu powstania warszawskiego

Zajmowana w czasie okupacji przez wojska niemieckie Cytadela Warszawska, 1 sierpnia 1944 r., była bezskutecznie atakowana przez żołnierzy żoliborskiego Zgrupowania Armii Krajowej „Żaglowiec” dowodzonego przez ppor. Stefana Szubę ps. „Leszcz”.

31 Lipca 2020
Nowa publikacja Muzeum Katyńskiego

>Pracownicy Muzeum Katyńskiego opracowali album łączący symbolicznie dwie wyjątkowe rocznice – osiemdziesięciolecie zbrodni katyńskiej oraz stulecia zwycięstwa nad bolszewicką Rosją w 1920 roku.

10 Czerwca 2020
Boże Ciało: ekspozycja zamknięta

Szanowni Państwo, uprzejmie przypominamy, że nasze muzeum będzie zamknięte w Boże Ciało, 11 czerwca. Zapraszamy od piątku do niedzieli od 10.00 do 16.00. W kolejnych dniach ekspozycja będzie dostępna zgodnie z harmonogramem.

22 Maja 2020
Muzeum dostępne dla zwiedzających!

Od środy, 27 maja 2020 r. Muzeum Katyńskie wznawia działalność na zasadach określonych w tymczasowym regulaminie zwiedzania.

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD
DO
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.