15 Stycznia 2024
Słowo od Sławomira Frątczaka

Bliscy mojemu sercu Przyjaciele Muzeum Katyńskiego!

Nie mając możności osobistego pożegnania się z Wami, ośmielam się tą drogą, przekazać słowa podziękowania za ponad dwudziestoletnią współpracę i niebywałą życzliwość, z jaką i Muzeum i ja spotykałem się w trakcie mojego misyjnego posługiwania. Lista osób, które pragnąłbym wymienić jest ogromna, więc skrócę ją do wymienienia tych, dla których bezpośrednio oddałem cząstkę swego ziemskiego żywota - Rodzina Katyńska - i to w tzw. "cywilnym" wymiarze jak i Policyjna - depozytariusze Relikwii Katynia. Mam nadzieję, że nie zawiodłem, ich oczekiwań w moim stróżowaniu nad "Relikwiami Katyńskimi", a jeśli w czymś uchybiłem lub co gorsza uczyniłem jakąkolwiek krzywdę - to proszę o wybaczenie!

Po zakończeniu ponad czterdziestopięcioletniej misji muzealnej, z czego bez mała dwadzieścia trzy lata w Muzeum Katyńskim, odchodzę na drogę emeryta. Nie oznacza to, że zaprzestaję, w miarę sił, swej współpracy z Rodzinami Katynia, ale też głoszenia prawdy o ludobójstwie z wiosny 1940 roku.

13 stycznia br. zostałem wpisany w rejestr honorowych członków Warszawskiej Rodziny Katyńskiej i uhonorowany – przez nią, cudowną ikoną Matki Bożej Katyńskiej, która będzie dla mnie niegodnego, latarnią w wypełnianiu mojej nowej "katyńskiej" misji! Wyjątkowym dla mnie było także uhonorowanie adresem nadesłanym przez władze Federacji Rodzin Katyńskich, za co bardzo dziękuję!

Korzystając z okazji pragnę przekazać życzenia zdrowia i wszelkiej szczęśliwości!

Sławomir Z. Frątczak
merytowany stróż Relikwii Katyńskich

2024-01-15-fratczak_400

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi