10 Grudnia 2019
Konferencja na Politechnice Warszawskiej

W poniedziałek, 9 grudnia 2019 r. w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej odbyła się konferencja naukowa pt. „Ofiary zbrodni katyńskiej – studenci, absolwenci i wykładowcy Politechniki Warszawskiej”. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy Muzeum Katyńskiego - Oddziału Martyrologicznego Muzeum Wojska Polskiego oraz Politechniki Warszawskiej. Konferencja składała się ośmiu wystąpień w tym trzech przygotowanych przez pracowników MK. Kierownik placówki Sławomir Frątczak opowiedział o okolicznościach powstania muzeum oraz o budowie nowej siedziby na terenie Cytadeli Warszawskiej. Dr Bartłomiej Bydoń przedstawił statystykę dotyczącą ofiar zbrodni związanych z Politechniką Warszawską. Ostatnim prelegentem był Kacper Ciesielski, który przybliżył zagadnienie identyfikowania artefaktów grobowych z miejsc zbrodni katyńskiej w zbiorach MK z konkretnymi ofiarami, a także nakreślił stan badań nad nimi.
Po zakończeniu konferencji uczestnicy wzięli udział w wernisażu fotografii prof. Krzysztofa Heyke „Nie tylko Katyń. Miejsca deportacji obywateli Rzeczpospolitej na Syberię” (dodatkowym jej elementem był krótki film dokumentalny) oraz otwarciu wystawy: „Politechnika Warszawska w zbiorach Muzeum Katyńskiego” przygotowanej przez Muzeum Katyńskie.
Wystawy w Muzeum Politechniki Warszawskiej będą dostępne dla zwiedzających do końca stycznia 2020 roku.

Szczegółowy program poniedziałkowej konferencji dostępny jest Biuletynie Politechniki Warszawskiej.

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi