16 Grudnia 2019
Laureaci konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy” w Muzeum Katyńskim.

W sobotę, 14 grudnia 2019 w Muzeum Katyńskim odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom 2. stopnia X edycji konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy”.

Konkurs skierowany jest do młodzieży szkół średnich, a jego celem jest upamiętnienie Ofiar zbrodni katyńskiej. Jego organizatorem jest IPN przy współpracy z Muzeum Katyńskim. Laureaci nagród I stopnia odebrali je podczas podróży edukacyjnej w Grodnie, natomiast nagrody 2. stopnia wręczono podczas omawianej uroczystości. Prace laureatów zostały umieszczone w Muzeum Katyńskim, tworząc małą wystawę czasową.
W imieniu Stowarzyszenie Rodzina Katyńska w Warszawie uczestnikom konkursu i ich opiekunom podziękowała p. Maria Rubas.
Po wręczeniu dyplomów i nagród odbył się koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu znanego interpretatora jego spuścizny artystycznej Adama Łapacza. Z dorobku autora „Murów” artysta wybrał i wykonał przy akompaniamencie gitary klasycznej zbiór utworów nawiązujących do różnych aspektów relacji polsko-rosyjskich (m.in. „Rejtan, czyli raport ambasadora”, „Katyń”, „Czołg”). Koncert był ilustrowany pokazem skanów nawiązujących do treści wykonywanych utworów.

T. Szczepański

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi