10 Grudnia 2018
O wystawie pt. „Katyń – od świtu dzień rozpoczął się szczególnie”, raz jeszcze

Po miesięcznym prezentowaniu w Muzeum Narodowym Gruzji w Tbilisi, wystawy pt. „Katyń – od świtu dzień rozpoczął się szczególnie”, zorganizowanej przez Muzeum Katyńskie (Martyrologiczny Oddział Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie), ekspozycja - na zaproszenie rektora - została przeniesiona do Akademii Obrony Narodowej w Gorii.

W czwartek 7 grudnia br. wystawę otworzono w jednej z sal w gmachu konferencyjnym akademii. W uroczystości otwarcia uczestniczyli m.in.: rektor płk dr Zaza Japaridze, Mariusz Maszkiewicz - Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Gruzji oraz kierownik-kustosz Muzeum Katyńskiego - Sławomir Frątczak.
Przed otwarciem ekspozycji miało miejsce podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Akademią Obrony Narodowej w Gruzji i Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Umowę podpisali rektor płk dr Zaza Japaridze oraz w imieniu dyrektora Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, dr. Adama Buławy, kierownik-kustosz Muzeum Katyńskiego Sławomir Frątczak.
Warto wspomnieć, iż Gorii, w której znajduje się Akademia Obrony Narodowej, jest miastem urodzenia Ioseba Besarionisa Dze Dżugaszwiliego, znanego pod pseudonimem Józefa Stalina. Tutaj też znajduje się muzeum jemu poświęcone, a do 2010 r., przed miejskim ratuszem stał pomnik Józefa Stalina.

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi