17 Kwietnia 2018
Obchody 78. rocznicy zbrodni katyńskiej w Nowym Dworze Mazowieckim

15 kwietnia 2018 roku w Nowym Dworze Mazowieckim władze samorządowe Nowego Dworu Mazowieckiego, Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej, 2 Mazowiecki Pułk Saperów oraz Zespół Szkół nr 2 zorganizowały uroczyste obchody 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Podczas pierwszej części uroczystości, na zabytkowym budynku dawnej izby chorych Batalionu Elektrotechnicznego, odsłonięto tablicę upamiętniającą mjr dr med. Aleksandra Ciechanowskiego oraz kpt. lek. Mariana Ostrowskiego - lekarzy Batalionu Elektrotechnicznego, którzy zostali zamordowani przez Sowietów wiosną 1940 r.
Druga część uroczystości odbyła się w kościele pw. św. Michała Archanioła, gdzie odprawiono Mszę Świętą w intencji pomordowanych oraz wygłoszono okolicznościową homilię. Po nabożeństwie uczniowie Zespołu Szkół nr 2 zaprezentowali program artystyczny nawiązujący do 78. rocznicy zbrodni katyńskiej oraz ukazujący m.in. historię „Dębów Pamięci” w Nowym Dworze Mazowieckim. Trzecia część uroczystości odbyła się na Skwerze im. księcia Stanisława Poniatowskiego z udziałem kombatantów, żołnierzy, strażaków i policjantów oraz licznie zgromadzonych mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego, młodzieży szkolnej i harcerzy wkopano „Dąb Pamięci” poświęcony kpt. sap. Władysławowi Osterowi.
Uroczystość zakończył Apel Pamięci oraz salwa honorowa.

Informację o uroczystości można również znaleźć na:

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi