20 Marca 2018
Finał konkursu wiedzy "Śpij, Mężny!"

W poniedziałek, 19 marca 2018 r. w murach Muzeum Katyńskiego odbył się finał konkursu wiedzy o zamordowanych w zbrodni katyńskiej zatytułowany„Śpij, Mężny!”, zorganizowany przez biura poselskie posłów na Sejm RP Piotra Polaka oraz Roberta Telusa we współpracy z Muzeum Katyńskim.

Jednoetapowe testy wiedzy w szkołach średnich z powiatów: opoczyńskiego, sieradzkiego, łowickiego oraz pabianickiego odbywały się w styczniu i wyłoniły laureatów, czyli trzy najlepsze trójki z 12 szkół. Uczniowie zmierzyli się z zestawem 30 pytań. Nagrodzeni uroczyście odebrali nagrody z rąk Posła Piotra Polaka oraz reprezentującego biuro Posła Roberta Telusa – Rafała Skoczylasa. Na koniec uczestnicy zostali oprowadzeni po ekspozycji przez naszego kustosza.
Z wielką radością organizatorzy zauważyli, że konkurs już w pierwszej edycji (w powiecie opoczyńskim) cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej. Do konkursu przystąpiły wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu opoczyńskiego, a z samym testem zmierzyło się ponad 100 uczniów. (…) Wszystkim laureatom, uczestnikom i opiekunom w imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy za udział i przygotowanie oraz gratulujemy wyników – czytamy na stronie internetowej posła Roberta Telusa.

Lista laureatów dostępna jest na stronie telusrobert.pl

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi