26 Marca 2018
Mianowania na stopnie kadetów

26 marca 2018 roku w Muzeum Katyńskim uczniowie klas mundurowych o profilu policyjnym ze szkół w Płońsku i Czerwińsku nad Wisłą otrzymali akty mianowania na stopnie kadetów.

Tego dnia roku Muzeum Katyńskie Oddział Muzeum Wojska Polskiego gościło w swych murach kadetów klas mundurowych z Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku oraz Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą. Blisko 100 młodych ludzi pragnących związać swą przyszłość z mundurem wzięło udział w podniosłej ceremonii mianowania uczennic i uczniów z klas mundurowych o profilu policyjnym na stopnie kadetów, starszych kadetów, przodowników oraz starszych przodowników.
Akty mianowania, w asyście Policji, kadetom ze szkoły w Płońsku wręczyła Marzanna Szacherska – dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica, natomiast kadetom ze szkoły w Czerwińsku nad Wisłą wręczyła Renata Kozakiewicz – dyrektor Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi.
Wśród zaproszonych gości byli: starosta powiatu płońskiego Andrzej Stolpa i wójt gminy Czerwińsk nad Wisłą Marcin Gortat, kom. Artur Duszak – Zastępca Naczelnika Wydziału ds. Ceremoniału Policyjnego KGP oraz wieloletni kierownik i współtwórca Muzeum Katyńskiego Sławomir Frątczak, którzy w swoich wystąpieniach zgodnie podkreślali, że służba w formacjach mundurowych, szczególnie Policji, to wielkie wyzwanie i niezwykła odpowiedzialność.
Po zakończeniu uroczystości, nad którą czuwał podinsp. Grzegorz Osiński z KPP w Płońsku, nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście zwiedzili wystawę stałą Muzeum Katyńskiego a następnie złożyli wiązanki kwiatów oraz zapalili znicze pod epitafium katyńskim.

Artykuły z uroczystości można znaleźć także na stronie internetowej szkoły w Płońsku oraz Czerwińsku nad Wisłą.

dr Bartłomiej Bydoń

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi