08 Lutego 2018
Święto Służby Więziennej

Służba Więzienna, nawiązując do czasu powołania Straży Więziennej w wyzwolonej spod zaborców Ojczyzny, uroczyście obchodziła swoje święto. Było to szczególne wydarzenie związane z 100. rocznicą Niepodległości. Główne obchody zostały zorganizowane w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej.

Zainaugurowało je wręczenie odznak resortowych "Za zasługi w pracy penitencjarnej" oraz aktów nadania stopni służbowych, odznak "Semper Paratus" przez gen. Jacka Kitlińskiego wspólnie z Michałem Wosiem, Wiceministrem Sprawiedliwości. Odznaką okolicznościową uhonorował wyróżnionych Prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Leszek Żukowski. Wyjątkowym momentem było wręczenie "Odznak pamiątkowych Katyń" osobom, które przyczyniły się do utrwalania pamięci i upowszechniania wiedzy o funkcjonariuszach więziennictwa - Ofiarach zbrodniczych totalitaryzmów stalinowskiego i hitlerowskiego, poległych, pomordowanych i zmarłych w latach 1939-1956. W gronie uhonorowanych był dyrektor Muzeum Wojska Polskiego dr Adam Buława oraz kierownik Muzeum Katyńskiego Oddziału Martyrologicznego MWP dr Ewa Kowalska. Ewa Kowalska dziękując za uhonorowanie, które przyjęła w imieniu wszystkich pracowników Oddziału, nawiązując do tego szczególnego dnia, wskazała na drogowskazy pozostawione przez Ofiary. Ich przekaz jest nadal aktualny, stanowi o etosie służby mundurowej. Uroczystości uświetnił występ chóru funkcjonariuszy Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Zamościu.

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi