11 Lutego 2018
Władysław Sebyła - Ofiara zbrodni katyńskiej

Finał I edycji ogólnopolskiego konkursu poetyckiego poświęconego pamięci Władysława Sebyły. Uroczystość odbyła się 6 lutego br. w szczególnym miejscu i szczególnym dniu. Laureaci i goście zgromadzili się w murach Muzeum Katyńskiego Oddziału MWP.

Miejscu, gdzie prezentowane są artefakty wydobyte z mogił podczas prac ekshumacyjnych, miejscu gdzie Rodziny Katyńskie mogą dotknąć swej przeszłości, a młodzież może zetknąć się z historią i ponadczasowymi wartościami. 6 lutego, to rocznica urodzin poety, podporucznika rezerwy piechoty Wojska Polskiego, ofiary zbrodni katyńskiej.

Patronat nad wydarzeniem objęła zastępca Dyrektora Wojskowego Instytutu Wydawniczego, Redaktor Naczelna Redakcji Internetowo-Wydawniczej Anna Putkiewicz. Nagrody laureatom konkursu wręczyli: organizator wydarzenia – dyrektor MWP dr Adama Buława, organizator konkursu – prezes Towarzystwa Historycznego im. Szembeków, p. Władysław Szeląg oraz p. redaktor Anna Putkiewicz.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac Pauliny Weber ilustrujących wiersze Władysława Sebyły. Uroczystość uświetniła recytacja wierszy laureatów przez związanych z PIWNICĄ POETYCKĄ artystów: Annę Bojarską i Marka Urbańskiego oraz koncert grupy członków Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Na zakończenie wszyscy chętni mogli zwiedzić z przewodnikiem Muzeum Katyńskie.

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi