18 Grudnia 2017
Uhonorowanie Muzeum Katyńskiego „Pietą Miednoje 1940”

Warszawskie Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1940 roku przyznało Muzeum Katyńskiemu Oddziałowi MWP Honorowy Medalion Pamięci.

Został on wręczony 14 grudnia br. podczas spotkania opłatkowego w Komendzie Głównej Policji na ręce zastępcy dyrektora Muzeum Wojska Polskiego Witolda Głębowicza oraz kierownik Oddziału Muzeum Katyńskiego Ewy Kowalskiej. Prezes ZG WSRP 1940 roku Michał Krzysztof Wykowski w uzasadnieniu powołał się na zasługi pracowników Muzeum Katyńskiego w utrwalaniu prawdy historycznej o zbrodni katyńskiej i losów narodu polskiego podczas II wojny światowej. Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Szymczyk podkreślił niezaprzeczalny wkład Muzeum Katyńskiego w przekaz pamięci o funkcjonariuszach Policji Państwowej II RP zamordowanych wiosną 1940 r. Za wielkie wyróżnienie podziękowała dr Ewa Kowalska. Mówiąc o przekazie wartości tych, co odeszli na wieczną wartę, którzy „żyli nie tylko sobie” podkreśliła, iż dla nich stanowisko było nie tylko elementem kariery, lecz oznaczało służbę społeczeństwu, a zasługi dla drugich stanowiły o ich godności. W tym szczególnym czasie życzyła wszystkim funkcjonariuszom, aby byli wzorem budowania wzajemnych więzi i wspólnej troski o przyszłość Ojczyzny.

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi