22 Grudnia 2017
Katyń – świadectwo wierności Rzeczypospolitej

19 grudnia 2017 r. odbyła się konferencja edukatorów zorganizowana przez Fundację Golgota wschodu i Muzeum Katyńskie Oddział MWP.

W siedzibie Wspólnoty Polskiej spotkali się pedagodzy prowadzący młodzież w klasach ponadpodstawowych, w tym klasach mundurowych. Prezentacja pakietu edukacyjnego Muzeum katyńskiego oraz Fundacji Golgota Wschodu była przyczynkiem do przedstawienia wychowania patriotycznego prowadzonego w polskich szkołach.
W tematykę konferencji dotyczącej wydarzeń historycznych oraz wagi przekazu ponadczasowych wartości zebranych wprowadzili: Anna Rastawicka, przedstawiciel Fundacji Golgota Wschodu oraz dr Adam Buława dyrektor Muzeum Wojska Polskiego. Następnie prof. Grzegorz Jędrejek wyczerpująco nakreślił problem Zbrodni katyńskiej w świetle prawa. W dyskusji panelowej dotyczącej metod przekazu trudnej historii Polski, prowadzącymi byli prelegenci: Andrzej Sosnowski, Mazowiecki Wicekurator Oświaty, płk Tomasz Szewczyk, przedstawiciel Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON, kom. Artur Duszak, reprezentujący Wydziału ds. Ceremoniału Policyjnego Gabinetu Komendanta Głównego Policji, prof. Kazimierz Wiatr, przewodniczący senackiej Komisji Nauki, Edukacji i Sportu oraz Krzysztof Wysocki, historyk, nauczyciel.
Zebrani zastanawiali się m.in. nad problemami: czy patriotyzm to temat bliski młodzieży?, jak postrzega młodzież polskość?, co młodzież wie o zbrodni katyńskiej? czy Katyń jako symbol zbrodni dokonanych przez Sowietów, tylko temat na lekcję historii?
Na zakończenie konferencji, nauczyciele przybyli z całej Polski otrzymali do wykorzystania w pracy pakiet edukacyjnyjny.

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi