17 Grudnia 2017
Spotkanie opłatkowe Rodzin Ofiar zbrodni katyńskiej

Pierwsze w historii wspólne spotkanie bliskich Ofiar, zrzeszonych w różnych organizacjach, odbyło się 13 grudnia br.

Organizatorami była Fundacja Golgota Wschodu realizująca przekaz jej założyciela, pierwszego kapelana Rodzin Katyńskich ks. Zdzisława Peszkowskiego oraz Muzeum Katyńskie Oddział Martyrologiczny MWP. Do zebranych słowa skierowali: wieloletni kierownik Muzeum Katyńskiego, obecnie dyrektor Departamentu Edukacji kultury i Dziedzictwa p. Sławomir Frątczak, dyrektor Muzeum Wojska Polskiego dr Adam Buława oraz przedstawicielka Fundacji Golgota Wschodu p. Halina Kurpińska. Po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego wspólną modlitwę z udziałem przedstawicieli: Prawosławnego Ordynariatu WP ks. kpt. Łukasza Goduna oraz Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego ks. mjr Tomasz WIGŁASZ, poprowadził bp polowy Wojska Polskiego gen. Józef Guzdek. Przed złożeniem życzeń zgromadzeni wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu dziecięcego chóru „Wiwat” ze Szkoły Podstawowej Nr 92 im. Jana Brzechwy. Wydarzeniu towarzyszyło otwarcie wystawy czasowej pt. „Bóg się rodzi, moc truchleje… O Świętach Bożego Narodzenia w niewoli niemieckiej i radzieckiej podczas II wojny światowej” mówiła, współpracująca z Muzeum Katyńskim, Dyrektor Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu dr Violetta Rezler-Wasilewska. Przy stole wzruszeni seniorzy mówili o przekazie pokoleń i wspominali swoje, dawne wigilie.

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi