16 Grudnia 2017
Działajmy razem

13 grudnia br. w Muzeum Katyńskim w Warszawie doszło do podpisania ważnych dokumentów o współpracy.

Pierwszy, to porozumienie zawarte pomiędzy Muzeum Wojska Polskiego a Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych. Obie instytucje reprezentowali dyrektorzy: dr Violetta Rezler-Wasielewska oraz dr Adam Buława. Podstawą do zawarcia porozumienia stała się wspólna działalność na rzecz zachowania pamięci o losach polskich żołnierzy podczas II wojny światowej. Obydwa Muzea zadeklarowały wolę współdziałania, w szczególności w zakresie badań naukowych, projektów dydaktycznych, wystawienniczych i wydawniczych.
Drugie porozumienie o współpracy zostało zawarte pomiędzy Muzeum Wojska Polskiego a Związkiem Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej. Obydwie strony zobowiązały się w nim przede wszystkim do działań służących realizacji programów historyczno-edukacyjnych, a także integracji środowisk miłośników historii Polski wśród kombatantów, żołnierzy rezerwy Wojska Polskiego, młodzieży szkolnej i dorosłych. Dokument podpisali dr Adam Buława, dyrektor Muzeum Wojska Polskiego oraz płk Alfred Kabata, prezes Zarządu Głównego Związku.

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi