09 Listopada 2017
Ogólnopolski konkurs plakatu dla młodzieży „Katyń – pamiętam. PL”

W murach Muzeum Katyńskiego Oddziału Martyrologicznego MWP odbył się 5 listopada br. wernisaż wystawy plakatu o tematyce katyńskiej.

Na finał przybyła młodzież z wychowawcami i rodzicami, przedstawicie Rodzin Katyńskich, Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939, Fundacji „Historia zza krat” oraz przedstawiciele Służby Więziennej i Policji. Z pośród dziesiątek prac z całego kraju nagrodzono w przewidzianych regulaminem kategoriach 19 plakatów. W wygłoszonych przemówieniach: dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego MON Sławomir Frątczak, prezes Stowarzyszenia Parafiada o. Tomasz Olczak i kierownik Muzeum Katyńskiego Ewa Kowalska mówili o pamięci miejsc zagłady w: Katyniu, Charkowie, Kalininie, Kijowie i Mińsku. Tam znalazły swój kres tysiące ludzkich historii, osób którym wojna przerwała kariery zawodowe, życie rodzinne i marzenia. Na powolne konanie na „nieludzkiej ziemi” byli skazani także bliscy Ofiar. Na skutek podjętych działań miała zostać zgładzona polska inteligencja, a nawet pamięć o niej. Przemawiający, kierując podziękowania za udział w konkursie do młodzieży, rodziców i wychowawców podkreślali, iż wystawa prac laureatów, to wyraz hołdu dla tych, którzy zostali zamordowani i członków ich Rodzin. Świadectwo pamięci młodego pokolenia o tych, którzy nie powrócili z „nieludzkiej ziemi” oraz o tych, którzy na skutek zmiany sytuacji międzynarodowej przeżyli i w czasach zakłamania ryzykowali swoje życie, aby pamięć trwała. Wydarzenie uświetnił koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu kwintetu orkiestry reprezentacyjnej Komendy Głównej Policji.

Organizatorzy mają nadzieję, że wystawa najlepszych prac konkursowych zorganizowana w Muzeum Katyńskim wraz z towarzyszącym jej katalogiem, skłoni zwiedzających Muzeum Katyńskie do refleksji i zadumy.

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi