10 Listopada 2017
Wspomnienie o Wiesławie Matuszewskiej - Koli
Jak trudno jest wyrazić słowami smutek i żal po stracie bliskiej osoby, po stracie nauczyciela i
przyjaciela.
Pani Wiesiu, współtworzyła Pani historię naszego Instytutu Archeologii. Wpisała się Pani w dokumentowanie prawdy o Katyniu.
Zawsze ciepła, życzliwa i uśmiechnięta. Zatroskana, gdy komuś działa się krzywda. I zawsze tak chętna do pomocy. 
Miała Pani wiele zawodowych aktywności i wiele talentów, którymi się Pani z nami dzieliła. Pani piękne rysunki zdobią nasze publikacje. Ja do dziś przechowuję, jak cenną pamiątkę, wykonane przez Panią rysunki do moich książek. 
Przez lata kierowała Pani naszą pracownią Dokumentacji i Konserwacji. Drzwi Pani maleńkiego gabinetu zawsze były otwarte dla nas i dla naszych problemów. Wspierała nas Pani i cieszyła się z każdego naszego sukcesu. Jeździła Pani z nami na wykopaliska, a gdy nasz drogi Pan Profesor Andrzej Kola podjął się prowadzenia trudnych badań w Charkowie, wspierała go Pani dzielnie swoją ciężką pracą. To spod Pani ręki wyszła dokumentacja konserwatorska, która dziś jest przechowywana w Muzeum Katyńskim. 
Każdego dnia uczyła nas Pani, jak być dobrym człowiekiem, jak godnie, uczciwie i szczęśliwie żyć. 
Nie przypuszczaliśmy, że Pani dobre serce może być tak delikatne i kruche. 
Jesteśmy pogrążeni w smutku i jedynym pocieszeniem jest dla nas nadzieja, że kiedyś znowu się spotkamy. 
Anna Drążkowska
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi