24 Października 2017
Wizyta delegacji łódzkiej „Rodziny Policyjnej 1939r.” i ZS „Strzelec RP” w Muzeum Katyńskim

23 października 2017 r. w Muzeum Katyńskim złożyła wizytę delegacja łódzkiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939r.”, z przewodniczącym Jarosławem Olbrychowskim oraz przedstawiciele  klas mundurowych z XVIII L.O. w Łodzi, Zespołu Szkół nr 2 im. prof. J. Groszkowskiego w Pabianicach i Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach. Obecni byli też przedstawiciele Związku Strzeleckiego "Strzelec" RP, z gen. „Strzelca” Wiesławem Kubikiem. Wizyta w naszym muzeum była częścią tematycznej wycieczki po miejscach pamięci w Warszawie. Łódzka „Rodzina Policyjna” była organizatorem tego przedsięwzięcia.
Gości powitała kierownik Muzeum Katyńskiego dr Ewa Kowalska charakteryzując pokrótce naszą wystawę. Następnie goście oprowadzeni przez pracownika naszej placówki, zapoznali się z wystawą i zbiorami Muzeum Katyńskiego.

Tomasz Szczepański

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi