03 Października 2017
Podsumowanie IV Rowerowego Rajdu Katyńskiego w Koninie

Rodzina Katyńska w Koninie przy współpracy z dyrekcją  Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im. S. Staszica w Koninie, Instytutem Pamięci Narodowej i władzami samorządowymi organizuje Rowerowy Rajd Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Regionu Konińskiego - po miejscach upamiętnień ofiar zbrodni katyńskiej w regionie konińskim. W tym roku trasa Rajdu (odbył się 20 maja 2017) prowadziła od Kleczewa przez Powidz, Słupcę i kończyła się w Golinie. Po drodze uczestnicy zapalali znicze i składali kwiaty pod tablicami i Dębami Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej z ziemi konińskiej.
2 X br. w Zespole Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie odbyło się uroczyste podsumowanie IV-go Rajdu. Prelekcję dla zgromadzonych wygłosił kustosz Muzeum Katyńskiego dr Tomasz Szczepański. Następnie zebrani obejrzeli film dokumentujący przebieg tegorocznego rajdu. W spotkaniu prowadzonym przez dyrektora ZSGE Janusza Kamińskiego udział wzięli viceprezydent Konina Sławomir Lorek, viceprzewodniczący Rady Miasta Zenon Chojnacki, przedstawiciele Rodzin Katyńskich: Barbara Kaszuba, Janusz Górecki i Konstanty Mróz oraz nauczyciele i uczniowie ZSGE.
 
Tomasz Szczepański
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi