31 Maja 2017
Laureaci konkursu Katyń. Prawda i pamięć. w Muzeum Katyńskim
Finał XVI edycji konkursu po raz pierwszy odbył się w murach Muzeum Katyńskiego oddziału martyrologicznego MWP.
Muzeum Katyńskie współpracując z Fundacją Golgota Wschodu gościło młodzież, kuratorów, wychowawców i sponsorów konkursu Katyń. Prawda i pamięć. Jak podkreślali Organizatorzy: p. Halina Kurpińska z ramienia Fundacji Golgota Wschodu oraz p. Andrzej Kropiwnicki przewodniczący
NSZZ „Solidarność” spotkanie odbywało się w szczególnym miejscu i czasie. Miejscu pamięci Ofiar Katynia i okresie czasowej wystawy poświęconej ks. Zdzisławowi Peszkowskiemu – jednemu z pomysłodawców Konkursu.

W spotkaniu poprzedzającym zwiedzanie głos zabrali Organizatorzy, wicekurator p. Andrzej Sosnowski i burmistrz Żoliborza p. Krzysztof Bugla, jako przedstawiciel burmistrzów Warszawy czynnie wspierających edukację historyczną młodzieży. Następnie przedstawiciele młodzieży dzielili się wrażeniami z pobytu w Bykowni, dokąd udali się w nagrodę za udział w konkursie. Zwiedzanie Muzeum było niejako przedłużeniem ich podążania ostatnią drogą Ofiar NKWD i dotknięciem historii ich rodzin. Na zakończenie wydarzenia wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów pamiątkowe
publikacje oraz gry ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi