13 Czerwca 2017
Muzeum Katyńskie na XXI Pikniku Naukowym
W sobotę 3 czerwca 2017 roku na PGE Narodowym w Warszawie odbył się XXI Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Pracownicy Muzeum Katyńskiego oraz Instytutu Pamięci Narodowej wspólnie zaznajamiali gości z sylwetkami ofiar zbrodni komunistycznych. Stanowisko „F11” odwiedziły tłumy uczestników, co nas niezmiernie cieszy!
Nasze wspólne stoisko było poświęcone grze edukacyjnej o ofiarach reżimów totalitarnych. Odwiedzający mogli zagrać z nami w prototypową wersję gry, której pomysłodawcą jest Karol Madaj z IPN-u. Gra tzw. "skrzynki” polega na rozszyfrowaniu i zidentyfikowaniu ofiar po przedmiotach zgromadzonych w skrzynkach. Wśród postaci gry można było odnaleźć między innymi ofiary zbrodni katyńskiej: Adama Solskiego, Edwarda Makowskiego, Lecha Piwowara i Leopolda Łojka.

Gra niejednokrotnie przysporzyła wiele emocji. Często bywało tak, że najmłodsi pasjonaci historii radzili sobie lepiej od sowich rodziców. Po odwiedzeniu trzech stanowisk osoby, które wykonały wszystkie zadania, były nagradzane drobnymi upominkami.

Kacper Ciesielski
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi