01 Grudnia 2016
Kulturalny Bilet Wolontariusza – I edycja - 62 instytucje, 12 miast, ponad 2 tysiące biletów
5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Powstał on, aby uhonorować wszystkich ludzi dobrej woli, którzy poświęcają swój czas i energię pracując na rzecz innych.
Z tej okazji 62 instytucje kultury z 12 miast zaproszą do siebie Wolontariuszy w ramach I edycji Kulturalnego Biletu Wolontariusza. Na chętnych czeka ponad 2000 propozycji, wśród których znajdują się bilety na koncerty, przedstawienia teatralne, wystawy, wstęp do muzeów. Niektóre z instytucji przygotowały wyjątkowe atrakcje, niedostępne dla szerszej publiczności np. wejście za kulisy. To pierwsza tego typu akcja w Polsce, stworzona specjalnie dla Wolontariuszy. Organizatorami akcji są: Narodowe Centrum Kultury, Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie oraz Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy.

Kulturalny Bilet Wolontariusza to projekt dedykowany wszystkim Wolontariuszom, zarówno tym działającym w ramach instytucji kultury, jak i angażującym się w innych obszarach. Jego celem jest zmiana wizerunku wolontariusza poprzez stworzenie platformy zaangażowanych instytucji kultury, ma także wspomóc budowę i rozwój wolontariatu w instytucjach oraz zachęcić je do współpracy. W I edycji akcji biorą udział 62 instytucje kultury z 12 miast: Gdańska, Gdyni, Katowic, Kielc, Krakowa, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Poznania, Suszca, Warszawy i Wrocławia. Wolontariusze do dyspozycji mają ponad 2000 biletów.

Na Wolontariuszy czeka m.in. zwiedzanie Pałacu w Wilanowie z przewodnikiem, specjalna wycieczka przygotowana przez Muzeum Śląskie w Katowicach, w trakcie której chętni zwiedzą wystawy i tereny poprzemysłowe KWK Katowice, Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. Eksperci z Domu Słów w Lublinie pokażą jak wyglądała i funkcjonowała dawna drukarnia typograficzna oraz zapoznają zwiedzających z pracą zecera, a przewodnicy z Muzeum Narodowego we Wrocławiu oprowadzą po wystawie dzieł artystów współczesnych, m.in. Warhola, Rauschenberga, Beuysa, Kiefera. To tylko nieliczne atrakcje proponowane w ramach I edycji Kulturalnego Biletu Wolontariusza.

Jak się zarejestrować?

Chcąc skorzystać z Kulturalnego Biletu Wolontariusza, należy wejść na stronę www.wolontariatwkulturze.pl. W zakładce „Rejestracja dla wolontariuszy” wystarczy wypełnić formularz i wybrać ofertę. Jedna osoba może skorzystać z kilku ofert. Decyduje kolejność zgłoszeń – liczba miejsc jest ograniczona.

Wolontariat w Kulturze

W dniach 5-7 grudnia 2016 r. roku w Warszawie odbędzie się Ogólnopolska Konferencja „Wolontariat w Kulturze”. Będzie to pierwsze tego typu spotkanie praktyków i ekspertów, którzy skupią się na tematach związanych z wartościami i wizerunkiem wolontariatu w kulturze. Uroczyste otwarcie konferencji odbędzie się 5 grudnia, w Galerii Kordegarda w Warszawie, towarzyszyć mu będzie wystawa prac Ryszarda Kajzera, część panelowa i warsztatowa odbędzie się w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w dniach 6-7 grudnia.

Organizatorzy: Narodowe Centrum Kultury, Centrum Myśli Jana Pawła II, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy.
Partner: Teatr Wielki - Opera Narodowa
Partner akcji społecznej: Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”
Patronat medialny: TVP KULTURA, Polska Agencja Prasowa

Więcej informacji na www.wolontariatwkulturze.pl
Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.
Zapraszamy do oznaczania się #wolontariatwkulturze

 ***

Współpraca przy Kulturalnym Bilecie Wolontariusza pozwoliło mi zobaczyć, jak wiele jest w Polsce instytucji kultury realizujących projekty z udziałem wolontariuszy. Są to działania o bardzo różnorodnym charakterze, w które włączają się prawdziwi pasjonaci, a ich wsparcie i zaangażowanie ma ogromną wartość dla instytucji. Mam nadzieję, że wolontariuszom spodobają się propozycje przygotowane przez instytucje w ramach Kulturalnym Bilecie Wolontariusza, Anna Kiedrzyńska, koordynator Kulturalnego Biletu Wolontariusza, Wolontariuszka Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie.

Dlaczego się włączyliśmy do Biletu? Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu jest instytucją, która na co dzień współpracuje z grupą wolontariuszy. Doskonale wiemy jak cenna jest praca wolontariuszy i jak ważne są działania wspierające wolontariat, dlatego też chętnie przyłączamy do wszelkich inicjatyw związanych z wolontariatem. Staramy się aby nasz ośrodek był placówką otwartą dla każdego i na każdego. Kulturalny Bilet Wolontariusza to doskonała forma docenienia osób, które na co dzień zupełnie bezinteresownie oddają cząstkę siebie innym, Katarzyna Krzempek, Kierownik Działu Merytorycznego, Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu.

Teatr Wielki – Opera Narodowa to unikatowe miejsce, nie tylko w skali Warszawy, czy szerzej, Polski, ale też całego świata. Niemal 2 500 m2 powierzchni scenicznej sprawia, że jesteśmy największą sceną operową w Europie i jedną z największych na świecie. Kulturalny Bilet Wolontariusza umożliwia znalezienie się w tej imponującej i wyjątkowej przestrzeni, przyjrzenie się pracy Teatru od środka oraz poznanie środowiska, w którym działają na co dzień, Ewelina Krahel, Wolontariusze Centrum Promocji i Informacji, Teatr Wielki Opera Narodowa.

Ogromnie cenimy zaangażowanie i pasję współpracujących z nami wolontariuszy dlatego też z radością przyjęliśmy zaproszenie do udziału w inicjatywie Kulturalny Bilet dla Wolontariusza. To wspaniała okazja aby podziękować wszystkim, na których pomoc możemy liczyć każdego dnia. Dla wolontariuszy przygotowaliśmy zaproszenia na spektakle oraz na zwiedzanie niedostępnych na co dzień przestrzeni teatru, Anna Hruszka, Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków.

 
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi