10 Grudnia 2016
Podpisanie porozumienia o współpracy między Komendą Główną Policji a Muzeum Wojska Polskiego
8 grudnia 2016 r. o godz. 12:00 w Policyjnym Centrum Edukacji Społecznej KGP nastąpiło podpisanie porozumienia o współpracy między Muzeum Wojska Polskiego i Komendą Główną Policji.
Działając w przekonaniu fundamentalnego znaczenia świadomości historycznej w kształtowaniu postaw obywatelskich Muzeum Wojska Polskiego – oddział martyrologiczny Muzeum Katyńskie i Komenda Główna Policji zdecydowały się podpisać porozumienie o współpracy, mającej na celu angażowanie się w przedsięwzięcia edukacyjne, tak by móc skuteczniej propagować wiedzę dotyczącą zbrodni NKWD dokonanej na obywatelach polskich, zwłaszcza na policjantach i ich rodzinach. Mając na uwadze działalność edukacyjną obie instytucje będą współpracować w zakresie: 
- upamiętnienia ofiar mordu dokonanego przez NKWD; 
- działalności wystawienniczej w kraju i poza jego granicami; 
- organizacji wspólnych przedsięwzięć naukowych;
- prowadzenia działalności edukacyjnej wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, zwłaszcza klas mundurowych; 
- wykorzystywania w działaniach adresowanych do młodzieży dokumentów filmowych oraz teatru edukacyjnego. 

Podpisanie porozumienia nastąpiło podczas spotkania opłatkowego organizowanego w Biurze Historii i Tradycji Policji. Wydarzenie poprzedzały m.in. wystąpienia okolicznościowe, wręczenie Honorowego Medalionu Pamięci Pieta Miednoje 1940 i odznaczenia Medalem "Pro Patria" oraz "odznak pamiątkowych Muzeum Wojska Polskiego". Należy podkreślić, iż podpisane porozumienie jest wypełnieniem woli rodzin, świadków ludobójstwa i represji sowieckich, Rodzin, które wielokrotnie przy okazji różnych spotkań prosiły, aby prawda nie umarła wraz z nimi, aby przyszłe pokolenia wiedziały kim byli ich bliscy, aby wiedząc mogły bardziej świadomie budować przyszłość.

W spotkaniu wzięli udział: Dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej Sławomir Frątczak, zca dyrektora Departamentu Porządku Publicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Andrzej Sprycha, Urząd do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych reprezentował płk rez. Mirosław Demediuk, biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek, Komendant Główny Policji nadinsp dr Jarosław Szymczyk, Dyrektor Muzeum Wojska Polskiego dr Adam Buława, prezes Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. Michał Krzysztof Wykowski, a także rodziny ofiar zbrodni sowieckich – świadkowie historii.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi