16 Listopada 2016
Podpisanie porozumienia o współpracy między Instytutem Pamięci Narodowej a Muzeum Wojska Polskiego
16 listopada 2016 r. w siedzibie Muzeum Katyńskiego w Cytadeli Warszawskiej podpisano porozumienie o współpracy między Instytutem Pamięci Narodowej a Muzeum Wojska Polskiego.
Obie placówki razem będą angażować się w przedsięwzięcia edukacyjne, by dzięki współpracy skuteczniej propagować wiedzę dotyczącą zbrodni katyńskiej oraz losów Polaków represjonowanych przez NKWD. Podczas spotkania zaprezentowano przygotowane projekty edukacyjne, służące kształtowaniu świadomości historycznej Polaków:
- upamiętnienia ofiar przez gromadzenie materiału filmowego ze spotkań z rodzinami zamordowanych;
- działalności wystawienniczej w kraju i poza jego granicami;
- organizacji wspólnych konferencji naukowych;
- działalności naukowej i wydawniczej;
- organizacji spotkań laureatów konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy..." z rodzinami ofiar zbrodni katyńskiej na terenie Muzeum;
- wykorzystanie w działaniach adresowanych do młodzieży teatru edukacyjnego;
- upamiętnienie ofiar „operacji polskiej” lat 1937-1938;
- stworzenie portalu edukacyjnego o zbrodni katyńskiej.

W spotkaniu udział wzięli dr Adam Buława - dyrektor Muzeum Wojska Polskiego, dr Jarosław Szarek - prezes Instytutu Pamięci Narodowej, Michał Wiater - przedstawiciel Ministerstwa Obrony Narodowej, Anna Wesołowska - Warszawskie Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 r., dr Ewa Kowalska - Kierownik Muzeum Katyńskiego a także rodziny ofiar zbrodni sowieckich – świadkowie historii.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi