11 Października 2016
Odszedł Andrzej Wajda, wielki reżyser, świadek Katynia.
Droga zmarłego naznaczona była historią. Tworzył filmy na ważne dla Polaków tematy. Jednym z obrazów był „Katyń”. Emitowany w wielu krajach na wszystkich kontynentach pokazywał prawdę przez wiele lat zakazaną o trudnej historii Polski.
Reżyser do końca swoich dni trwał na jej służbie, abyśmy znając przeszłość, wiedzieli kim jesteśmy. Często odwiedzał Muzeum Katyńskie. Tu też odbył jedno ze swoich ostatnich, publicznych spotkań. Wszyscy obecni na nim wspominają jego szczególną atmosferę więzi, bliskości serc. Po spotkaniu rozmawiając z Rodzinami Katyńskimi, Policyjnymi snuliśmy plany wspólnych działań na przyszłość. Dziś żegnając się pozostaje nam powiedzieć: „aby każdy Jego dzień świadczył, że został wpisany do Księgi Żywota”.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi