03 Października 2016
Msza św. w intencji polskich obrońców września 1939 r.
17 września br. na Placu Apelowym Muzeum Katyńskiego o godzinie 10:30 odbyła się polowa Msza św. w intencji polskich obrońców września 1939 r., ofiar obozów specjalnych NKWD, więzień Ukrainy i Białorusi oraz ich Rodzin deportowanych na „nieludzką ziemię”. Mszy św. przewodniczył Biskup Polowy WP Józef Guzdek, który dokonał poświęcenia Krzyża Katyńskiego na Placu Apelowym Muzeum.
Mszę św zakończyła modlitwa międzywyznaniowa za polskich patriotów, obywateli polskich wielu wyznań i narodowości.

Na placu Muzeum, w I rocznicę jego otwarcia, zgromadziły się Rodziny Katyńskie i Policyjne, członkowie Związku Sybiraków, stowarzyszeń kombatanckich oraz młodzież. Słowo do zebranych skierował Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, przesłanie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka odczytał Podsekretarz Stanu w MSWiA Tomasz Zdzikot, głos zabrała Anna Maria Anders sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu do spraw Dialogu Międzynarodowego, przewodnicząca Federacji Rodzin Katyńskich Izabella Sariusz – Skapska, przewodnicząca Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939” Teresa Bracka. Przybyli złożyli wieńce, kwety i znicze w epitafiach katyńskich. Oprawy uroczystości dopełnił koncert patriotyczny orkiestry policyjnej.

Obejrzyj relację video >> 
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi